"MÁSLO"Návod, jak si rychle připravit doma rostlinné máslo bez palmového oleje. Myslím, že si ho zamilujete stejně jako my.

Budete potřebovat:
200 ml kokosového oleje
1 pl olivového oleje
špetka kurkumy
špetka soliVezměte si větší mísu do které dáme nějaké namražené pytlíky (třeba nějaké zeleniny) a vysokou nádobu ve které se nám bude dobře šlehat. Do té vysoké nádoby si vlijeme kokosový a olivový olej. Vezmeme si ruční šlehač a minutku promícháme. Přidáme kurkumu a sůl a šleháme dokud nezačne hmota tuhnout. Poté přendáme do nějakých nádob, ve kterých to necháme ztuhnout v lednici. Naše "máslo" se pak chová jako máslo :D Když ho vyndáte z lednice je tuhé, když ho necháte chvíli povolit, tak změkne a lze lépe mazat. Můžete si ho dát na chleba, brambory nebo na co vás napadne.PS: Video návod na mém YT kanále: https://www.youtube.com/channel/UCxSmQ-QU5xTIVgWIk7XWUaw

1 komentář:

  1. Tak o je skvělý nápad. Určitě to zkusím. Jsem zvědavá, jak takové máslo chutná :-) . Kokosový i olivový olej mám, a kurkumu také, takže to není problém vyzkoušet. Jsem zvědavá, jestli se mi to podaří :-D .

    OdpovědětVymazat

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com