OPILÉ ŠVESTKYO tenhle recept jsem se s vámi nemohla nepodělit. Moje nejoblíbenější nepečené cukroví. Je jednoduché, rychlé, rumové a čokoládové. Kdo  by neměl rád čokošku? :) A vůně rumu prostě k Vánocům patří ! Pokud se bude před Vánocemi dít cokoli, nebudu stíhat nebo se mi nebude nic chtít, o tohle sebe, ani lidi kolem mě připravit nemůžu ! cca 50 ks (podle toho, jak jsou ty švestky veliké)
500 g sušených švestek
200 g čokolády
30 g kakaového másla
30 ks mandlí
0,2 l rumuNejlépe týden předem si namočíme švestky do rumu, ale stačí i 2-4 dny. Poté si je zcedíme. Mandle spaříme horkou vodou a oloupeme. Švestky plníme mandlí. Čokoládu si rozpustíme společně s kakaovým máslem ve vodní lázni. Švestky máčíme s čokoládě a pokládáme na talíř/tác, na kterém máme alobal. Poté stačí hodinka, dvě v lednici a můžeme jíst :) 
PS: 1 kg švestek vypije skoro 0,5 l rumu, pokud nepijete jako já, budete to cítit už po 3 kouskách :D :) Takže šťastné a veselé :)3 komentáře:

  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj Maruško, mohla bych se tě zeptat jakou čokoládu na opilé švestky používáš prostě jaká je nejlepší. Moc ti děkuji měj se moc hezky

    OdpovědětVymazat

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com